Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 26. 09. 2021

Nedelja

26. nedelja med letom –

Slomškova nedelja

8h –  Gabrijel Eržen, obl.

Vincencij Pavelski, duhovnik, ustanovitelj lazaristov

Venčeslav (Vaclav), mučenec

Mihael, Gabrijel, Rafael, nadangeli

Hieronim, duhovnik, cerkveni učitelj

Terezija Deteta Jezusa, devica, cerkvena učiteljica      -   prvi petek

17h –  Miha Potočnik

Dionizij in tovariši, mučenci

prva sobota

18h –  Cveto Gregorc in Pavlina Šifrar

Nedelja

27. nedelja med letom –

rožnovenska nedelja

8h –  Albina Bajt

V naših župnijah (Selca, Bukovščica) se svete maše darujejo v skladu z navodili slovenskih škofov. Pridite samo, če ste zdravi, na lastno odgovornost  - PCT (za starejše od 15 let), obvezna je maska, razkuževanje rok in držanje varnostne razdalje. Vsak je sam odgovoren, da izpolnjuje pogoje za vstop v cerkev.

Nadškof Stanislav Zore je za datum izbire novih članov ŽPS potrdil današnjo Slomškovo nedeljo. Danes lahko tu pred oltarjem volilni listek oddate v volilno skrinjico. Hvala vsem, ki volite oz. predlagate nove člane in s tem tudi pokažete, da vam ni vseeno za župnijo.

V četrtek se je pričela devetdnevnica pred Pohodom za življenje, ki bo 2. oktobra v Ljubljani.  Ob 9.30 bo zbor pred Šetjakobsko cerkvijo v Ljubljani. Prizadevanje za življenje nerojenih otrok je v prvi vrsti duhovni boj, zato je prav, da se Slovenija pred Pohodom za življenje poveže v molitvi. Splav je večja in hujša nevarnost za naš narod kot Covid 19. V zadnjih 70 letih je umrlo zaradi splava en milijon otrok (povprečno 39 na dan). V okviru Pohoda za življenje si prizadevajo, da bi slovenski verniki zmolili en milijon Zdravih Marij za te umorjene otroke. Povabljeni, da se pridružite tej pobudi. Več si lahko preberete tako, da v google vpišete: pohod za življenje ali 24kul.

V petek bo obisk bolnih in ostarelih faranov na domu.

V petek se začne mesec oktober – mesec pobožnosti rožnega venca. Vabljeni k molitvi doma in tudi v cerkev. Veroučenci vabljeni, da k molitvi rožnega venca in sveti maši skupaj s svojimi starši pridete vsaj enkrat med tednom. In sicer 2. in 4. razred ob petkih, ostali pa v soboto. Molitev rožnega venca se prične 30 minut pred sveto mašo.

Bog povrni za vse darove, ki ste jih namenili za cerkev.

Zadaj je na razpolago Vincencijev koledar – vzemite tudi kuverto s spremnim pismom in položnico.

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

g. župnika Damjana GSM 041/798 376.