Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 20. 06. 2021

19h –  za zdravo pamet v Sloveniji

Nedelja

8h – Marija Lavtar, obl.

V naših župnijah (Selca, Bukovščica) se svete maše darujejo v skladu z navodili slovenskih škofov. Pridite samo, če ste zdravi, na lastno odgovornost, obvezna je maska in držanje varnostne razdalje.

Povabljeni, da na župnijski FB strani poslušate letošnje vrtnice, ki so posvečene sv. Jožefu.

Danes, nas bodo obiskali prostovoljci POTA, ki se v letošnjem letu odpravljajo na misijon v Kenijo. V dveh tednih na misijonu bodo organizirali aktivnosti za otroke in mladino ter pomagali domačinom v vasi pri delu. Program POTA omogoča mladim biti del misijonskega življenja doma in po svetu in deluje v okviru Katoliške mladine. Več informacij o programu in letošnjih projektih si lahko preberete na spletni strani pota.si. Misijon želijo podpreti tudi s finančnimi sredstvi, ki bodo namenjena prenovi športne infrastrukture za zbiranje mladih na župniji. Prostovoljne darove boste lahko darovali   po sveti maši.

»Iniciativna skupina 24 ur molitve in posta za domovino« vabi, da se pridružimo pobudi in sodelujemo od jutri, ponedeljka od 18. ure do torka do 18. ure, ko bo osrednja sveta maša vseh slovenskih škofov za domovino v ljubljanski stolnici. 24-urni molitvi pred Najsvetejšim se lahko pridružite prek YouTube kanala: www.youtobe.com/druzinamedia. Povabljeni tudi, da molitev, ki je na prvi strani Farnega lista, čim več molite po svojih družinah. Ne pozabite izobesiti zastav!!!

V četrtek bo ob 18. uri zvonilo po vseh župnijskih cerkvah v čast 30. obletnice samostojnosti in neodvisnosti. V Selcih se bo ob 19. uri začela molitvena ura pred Najsvetejšim za domovino in rožni venec. Ob 20. uri pa bo sveta maša za domovino. Lepo vabljeni k molitvi in sveti maši!

Vzemite nov Farni list.

V nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

g. župnika Damjana GSM 041/798 376, ali duhovnega pomočnika Marka GSM  041 288 885.