Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 20. 04. 2021

Farni list št.6 (18.4.2021)

4. VELIKONOČNA NEDELJA – NEDELJA DOBREGA PASTIRJA

Človek je tako ustvarjen, da želi nekomu izpovedati, kar se v njem sčasoma nabere. Mnogi se sicer zatekajo k psihologom in psihiatrom, nekateri pa celo k alkoholu ali drugim vrstam »opojev«, da bi našli srečo in notranji mir. Pa ju žal ne najdejo. Duhovnik je tisti, ki nam more posredovati odpuščanje grehov, vrniti mir in spravo z Bogom.

Duhovnik je vzet izmed ljudi  in postavljen za ljudi. Kaj neki bi bilo, če jih ne bi imeli? Cerkve bi bile brez evharistije, nikogar ne bi  bilo, ki bi nam delil zakramente, nas tolažil, bodril in učil.

Iz vsega srca se to nedeljo zahvalimo Kristusu za duhovnike in prosimo »gospodarja žetve,« naj pokliče tudi iz naših vrst plemenite fante in dekleta v svojo službo, da bi po njih v Kristusu imeli življenje v izobilju. Da ne bi tavali po pašniku življenja v strahu pred volkovi, temveč šli vselej za dobrim pastirjem.                                            Po: Bogoslužno leto B

Celoten farni list si lahko ogledate na spodnji povezavi!!!