Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 20. 04. 2021

Anzelm, škof, mučenec

Aleksandra, mučenka

Jurij, mučenec

18h –  Vilijem Stanonik, obl.

Marija Kleopova, svetopisemska žena

18h –  Ivan Benedik

Nedelja

4. velikonočna – nedelja Dobrega Pastirja

8h – ++Gašperjevi

V naših župnijah (Selca in Bukovščica) SVETE MAŠE ZOPET POTEKAJO Z NAVZOČNOSTJO VERNIKOV. Pridite samo, če ste zdravi in na lastno odgovornost. V cerkvi v  Bukovščici je tako lahko pri sveti maši naprej največ 10 družin ali posameznikov, oz. oseb, ki živijo v skupnem gospodinjstvu  (prostori so označeni). Prijave za navzočnost pri sveti maši sprejema v tem tednu  župnik Damjan vsak dan med 20.00 do 20.30. Prenosi svete maše bodo tudi na Facebook strani Župniji Selca in Bukovščica. Vsak dan bo pol ure pred sveto mašo molitev rožnega venca pred Najsvetejšim. Lepo prosim, da tisti, ki boste prišli k sveti maši, pridete tudi k rožnemu vencu. Ker so dovolili, da se število udeležencev v majhnih cerkvah poveča izkoristite priložnost in pridite k sveti maši ob petkih in sobotah, ker v nedeljo vsi ne morete priti v cerkev.

Od danes do prihodnje nedelje poteka teden molitve za nove duhovne poklice. Letošnje geslo se glasi: »Pripadaj, išči in se odloči!« kar nakazuje, da se duhovni poklici rojevajo v občestvu, ki mu nudi oporo in bližino. Hvala vsem in vsakemu posebej za njegov prispevek pri delu za nove duhovne poklice. Pri vsaki sveti maši bomo prisluhnili pripravljenim razmišljanjem, molitev pred Najsvetejšim pa bo ves teden namenjena prav za nove duhovne poklice.

V soboto bo po FB drugo srečanje za animatorje poletnega Oratorija.

V nedeljo bo v Selcih ob 14. uri na parkirišču pri pokopališču (kjer je več prostora za držanje varnostne razdalje in tudi druženja ne sme biti) blagoslov traktorjev in unimogov. Žal nam črna kronika vsak teden znova objavlja veliko nesreč pri delu s traktorjem. Zato je prav, da tudi nad ta tako koristen pripomoček kličemo Božji blagoslov in prosimo Boga za varstvo pri delu z njim. Vabljeni, pripeljite!

Vzemite nov Farni list in novo številko Misijonskih obzorij.

SVETO OBHAJILO IZVEN SVETE MAŠEob petkih in sobotah samo takoj po sveti maši in ob nedeljah po sveti maši do 9. ure.

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

g. župnika Damjana GSM 041/798 376, ali duhovnega pomočnika br. Marka GSM  041 288 885.