VELIKO TRIDNEVJE - obredi doma

SPOŠTOVANI ŽUPLJANI SELC IN BUKOVŠČICE!

Kristjani gremo za praznike v cerkev, se pa vedno del krščanskega praznovanja odvija tudi doma – v družini. Letos velikega tedna ne bomo mogli obhajali v cerkvi. V nadaljevanju vam zato ponujam še nekaj spodbud za lepše družinsko praznovanje v času epidemije.

* Veliko noč so obhajali že v stari zavezi pred Kristusom. Za jude je velika noč spomin, kako jih je Bog izpeljal iz egiptovske sužnosti.

* Velikonočno praznovanje kristjanom oznanja, da je Jezus tisti odrešenik, ki nas zmore reševati iz naše sužnosti greha.

* Oba obreda - judovska pashalna večerja in krščansko velikonočno praznovanje - se obhajata tudi v družinskem krogu. Glavni namen je posredovati zgodbo odrešenja prihodnjim rodovom, zato naj bodo vanjo aktivno vključeni vsi člani družine.

Ste že kdaj svojim otrokom povedali, kaj vse je Bog že naredil tudi v življenju vaše  družine?

Za potek celotnega velikega tedna in blagoslov živil si prosim preberite spodaj priložen dokument!! =)