Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 29. 11. 2020

Oznanila, 1. adventna - 29. 11. 2020

Nedelja

1. adventna nedelja – nedelja Karitas

10h – ++starši Benedik in brata (Pozirno)

sv. Andrej, apostol

sv. Marija Klementina, mučenka

sv. Natalija, mučenka

sv.  Frančišek Ksaver, duhovnik, misijonar

sv. Janez Damaščan, duhovnik -  prvi petek

18h –  Vilijem Stanonik

sv. Saba (Savo), opat – prva sobota

18h  – v zahvalo za Božje darove

Nedelja

2. adventna nedelja

10h – Dominik in Amalija Benedik

Danes je 1. adventna nedelja in nedelja Karitas. Vsi vaši darovi bodo namenjeni za Karitas. Otroci povabljeni, da bi med prihodom k svetemu obhajilu ali k molitvi prinesli igračo, ki bi jo darovali za otroke, ki nimajo igrač. Igračo prineseš pred župnišče do jutri zjutraj. Torej, odpoveš se dobri, uporabni igrači in jo daruješ drugemu otroku. Igrače bomo odpeljali na Škofijsko Karitas, kjer jih bodo razdelili otrokom v stiski.

Danes se pričenja devetdnevnica pred praznikom Brezmadežne.

V petek NE BO obiska starejših in bolnih. Upam, da se bodo razmere kasneje izboljšale, da se bomo videli in srečali pred Božičem.

Veroučenci ste včeraj dobili v poštnih nabiralnikih Adventne koledarje, ki jih pošilja Misijonska pisarna. Naj bo lep pripomoček za dobro pripravo na Božič. Če sem morda kakšen dom ponesreči zgrešil se opravičujem. Koledar bo na razpolago zadaj pri verskem tisku.

Danes je nov Farni list. Dobite ga lahko zadaj v cerkvi pri verskem tisku ali na spletni strani župnije Selca.

SVETO OBHAJILO IZVEN SVETE MAŠE. V Bukovščici je takšna možnost ob sobotah  po sveti maši do 19. ure in ob nedeljah med 8. in 9. uro.

ŽUPNIJSKA PISARNA IN NAROČANJE SVETIH MAŠ. Za morebitna potrdila ali druge potrebne dokumente prej pokličite župnika Damjana. Naročilo svete maše lahko oddate tako, da napišete na list svoj namen ter datum, kdaj bi želeli imeti sveto mašo in če želite svojo telefonsko številko, da vam sporočim, kdaj bo sveta maša, list zaprete v kuverto in jo oddate v poštni nabiralnik na župnišču ali pošljete po pošti na Župnija Selca, Selca 10, 4227 Selca.

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

g. župnika Damjana GSM 041/798 376, ali duhovnega pomočnika br. Marko GSM  041 288 885.